1 Yildiz2 Yildiz3 Yildiz4 Yildiz5 Yildiz (Hemen Puan Ver)
Loading ... Loading ...
2.546 Defa Okundu 

Bursa Çet Sitesi

Facebook Sayfamıza Katılın Paylaş

04 Eylül 2011 Yazan  
Kategori Cet

sohbet
 
  
  

Bursa Çet Sitesi

  

Bursa Çet Sitesi sadece arkadas bulabileceginiz sohbet Bursa Çet Sitesi yoluyla tanışıp kaynaşma bedava dostluklara adım atmak belkide evlilige gidecek kararlar alınmasında öncülük edecektir

Tek Yapmanız Gereken GİRİŞ Yazan Yere Tıklamak.

Sohbete Katıl Sende Yeni Arkadaşlar Edin

                                     Bursa hakkında bilgi

Bursa gezilecek yerler
Bursanın tarihi güzellikleri
Bursanın kültürel mekanları

Bursa İl Plaka No : 16
Bursa Nufusu : 2.439.876
Bursa Yüz Ölçümü : 11.043
Bursa İlçe Sayısı : 18

Marmara Bölgesi’nde yer alan Bursa, kuzeyde Marmara Denizi, Yalova ve Kocaeli, kuzeydoğuda Sakarya, doğuda Bilecik, güneydoğuda Kütahya, güneybatı ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

Bursa’nın kapladığı alan doğal bakımdan çeşitlilikler gösterir. Marmara kıyıları oldukça düz olup, Gemlik Körfezi en önemli girintisini oluşturur. yer yer plato niteliğini taşıyan, doğu batı doğrultusunda uzanan dağlarla bunların arasındaki dağlarla arasındaki geniş çöküntü alanlarından oluşur. Kuzeydeki Samanlı Dağları İznik Gölü çöküntüsü ile kesintiye uğrar. Bölgenin güneyinde ise, Mudanya Dağları, İznik Gölü’nün güneyindeki Katırlı (Aydın) dağları bulunmaktadır. Güneyde bu dağlar Bursa Ovasına doğru alçalır. Ovanın bitiminde yükselen Uludağ-Domaniç kitlesi ise buradaki en büyük engebelerdir. Uludağ 2.543 m. yüksekliği ile ilin en yüksek noktasıdır. Bursa’nın batı kesiminde, Marmara kıyısında ise yüksekliği 1.000 m.ye ulaşmayan tepeler vardır. Bu bölgenin güneyinde Bursa Ovasının devamı olan ve batıda Balıkesir’e doğru devam eden geniş bir çöküntü alanı dikkati çekmektedir. Bu çöküntü alanı içerisinde Ulubat Gölü ile Karacabey Ovası bulunmaktadır. İlçe topraklarında Türkiye’nin 5. büyük gölü olan İznik ile kuzeybatısındaki Ulubat Gölleri bulunmaktadır. Uludağ’ın doruğunda Karagöller ismi ile bilinen üç küçük göl daha vardır.

İLÇELER:
Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Gürsu, Gemlik, Kestel, Mudanya, İznik, Orhangazi, Karacabey, Mustafa Kemal Paşa, İnegöl, Yenişehir, Keles, Orhaneli, Büyükorhan, Harmancık.

İLGİ ÇEKİCİ YERLER:

Uludağ Milli Parkı, Çekirge, Armutlu, Oylat, Gemlik Kaplıcaları,Armutlu, Kumla, Kurşunlu Plajları, Prusa Kenti Surları, Nikaia (İznik), Miletopolis (Karacabey), Mirlea (Mudanya), Kirmastı (Mustafa Kemal Paşa), Atranos (Orhaneli), Neopolis (Yenişehir) Eskiçağ Kentleri, Ayasofya, Koimesis, Hagios Kiliseleri, Nikaia Nekropolü, Sarayı ve Hipogeumu, Orhan Camisi ve Külliyesi, Yıldırım, Yeşil, Hüdevendigar, Muradiye, Koca Sinan Paşa, İshak Paşa Külliyeleri, Bursa ve Karacabey Ulucamileri, Yıldırım Bedesteni, Bursa Arkeoloji, Bursa Atatürk, Bursa Türk İslam Eserleri, Mudanya Mütareke, İznik Müzeleri.

Facebook Sayfamıza Katılın Paylaş

Yorumlar


2 Yorum yapılmış "Bursa Çet Sitesi"

  1. özcan demişki 06 Kasım 11 03:52 

    arkadaş tavsiyesi

  2. batuhan16 demişki 14 Şubat 12 11:20 

    slm ark nhb

Bu bilgi sizi memnun ettimi ? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.


Sohbet